Sağlığını Yeniden Keşfet

“Sağlıklı, Fit ve Uzun Yaşam Kılavuzu”

kitap-kapak

Sağlığa en büyük tehdit çevresel ve içsel toksinlerden, hazır yapay gıdalardan gelmektedir. Toksinlerle dolu bir dünyada yaşıyoruz. Çok fazla boş kalori tüketiyoruz. Hareketsiz bir yaşamımız var, stresli ve gerginiz.

Sağlığın korunması, fit ve uzun yaşamak için dengeli ve yeterli beslenme ile birlikte toksinlerden uzak durmak ve yaşam tarzını değiştirmek en önemli unsurlardır.

Bu kitap yedikleriniz, içtikleriniz ve çevrenizin sağlığınıza olan etkilerini ayrıntılı bir şekilde dile getiren, her zaman el altında bulunması gereken kaynak bir kitaptır. Sizin ve çocuklarınızın sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmenize katkıda bulunmak amacıyla yazılmıştır. Sağlıklı, fit ve uzun yaşam için gerekli olan yaşam tarzı değişiklikleri ve beslenme modelleri bu kitapta anlatılmaktadır. Kitap; sağlıklı beslenme ve hastalıklar olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

Sağlıklı Beslenme: Yağlar, Esansiyel Yağ Asitleri, Trans Yağlar, Doğal Karbonhidratlar, Sebzeler, Meyveler, Glisemik İndeks, Lif, Sindirilemeyen Karbonhidrat, Proteinler, Tahıllara Genel Bakış, Süt ve Süt Ürünleri, Baklagiller, Yağlı Tohumlar

Hastalıklar: Antiaging nedir?, Sağlıklı yaşam için ilk adım: Şekeri terk et, İnsülin direnci, Obezite, Tip II diabetes mellitus, Metabolik sendrom, Şeker hastalığı, Kalp damar hastalığı: Ayrılmaz üçlü, Diyabet önlenebilir bir hastalıktır ve tanısı kolaydır, Kanser, Osteoporoz, Tiroid sağlığı, Karaciğer yağlanması (hepatosteatoz), Gut Hastalığı, Anemi, (kansızlık) nedir?, Premenstrüel gerginlik sendromu (PMS), Prostat sağlığı, Meme kanseri, Sağlığın sigortası, Cinsel bozukluklar ve hastalıklar, Toksinler.

syk-ak