SAĞLIĞINI YENİDEN KEŞFET: Yaşam tarzınızı değiştirin, sağlıklı ve kaliteli yaşlanın

İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Osman Erk’in Sağlığını Yeniden Keşfet adlı yeni kitabı büyük ilgi çekti… “Sağlıklı olmak bir tercihtir. Yanlış besleniyoruz. Sık hastalanıyoruz. Erken yaşlanıyoruz. Yaşam tarzını değiştirerek ve doğru beslenerek sağlıklı, fit ve en az yüz yıl yaşamak mümkündür” diyen Prof. Dr. Erk, şu açıklamaları yaptı.

STRESLİ VE GERGİNİZ

Toksinlerle dolu bir dünyada yaşıyoruz. Çok fazla boş kalori tüketiyoruz. Hareketsiz bir yaşamımız var, stresli ve gerginiz. Hepsi sağlığımız için tehdit unsurları…

DENGESİZ BESLENİYORUZ

Sağlığın korunması, fit ve uzun yaşamak için dengeli ve yeterli beslenme ile birlikte toksinlerden uzak durmak ve yaşam tarzım değiştirmek en önemli unsurlardır.

yazarBİR BAŞUCU KİTABI…

Bu kitap yedikleriniz, içtikleriniz ve çevrenizin sağlığınıza olan etkilerini ayrıntılı bir şekilde dile getiren, her zaman el altında bulunması gereken kaynak bir kitaptır. Sizin ve çocuklarınızın sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmenize katkıda bulunmak amacıyla yazılmıştır.

İKİ BÖLÜMDEN OLUŞUYOR

Kitabımız; sağlıklı beslenme ve hastalıklar olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır…

Sağlıklı Beslenme: Yağlar; Esansiyel yağ asitleri; Trans yağlar; Doğal karbonhidratlar; Sebzeler; Meyveler; Glisemik indeks; Lif, Sindirilemeyen karbonhidrat; Proteinler; Tahıllara genel bakış; Süt ve süt ürünleri; Baklagiller; Yağlı tohumlar.

Hastalıklar: Anti-aging nedir?; Sağlıklı yaşam için ilk adım: Şekeri terk et; İnsülin direnci, Metabolik sendrom, şeker hastalığı, kalp damar hastalığı: Ayrılmaz üçlü; Kanser; Osteoporoz; Tiroid sağlığı; Karaciğer yağlanması (hepatosteatoz); Gut hastalığı; Anemi (kansızlık) nedir?; Toksinler.

1

02-skitap-3kasim2017